PlayerUnknown’s Battlegrounds

Playerunknown’un efsane battle royale modu sonunda Standalone oyun olarak erken erişime geçti.
Peki bizi oyunda neler bekliyor? Battle Royale aşıkları zaten bilmekte fakat biz yinede hatırlatalım.
100 oyuncu bir adada hayatta kalmaya çalışıyor ve sona kalan oyunu kazanıyor. Peki bu modu bu kadar özel yapan şey nedir?
Tabiki de nişan alma yetenekleri dışında hayatta kalmak için taktiksel düşünme!
Oyunu biraz daha ayrıntılı incelersek eğer, 100 oyuncu bir adaya atlıyor ve silah ve çeşitli araçlar bularak , ada yaşayan son kişi olmaya çalışıyorlar.
Tabii hemen akla kolay yöntem olan saklanma geliyor fakat Playerunknown’da onunda çözümü var!.Belirli aralıklarla haritada Red Zone denilen bölgeler ortaya çıkıyor.
Peki nedir bu Red Zone? Uçaklar tarafından bombalanan bölge, kısacası Red Zone aktif iken o bölgede olmak istemezsiniz! Ayrıca oyunda Circle denilen (yazının devamında
Çember olarak kullanacagım) bir özellikle de bulunmakta. Red Zone gibi belirli aralıklarla Çember daralmaktadır, tabii bu da oyun alanını git gide küçültmekte ve oyuncuları bir birleriyle çatışmaya zorlamaya yarıyor.
O yüzden saklanmak bir çözüm değil!

Biraz gameplay den bahsetmek gerekirse;
Oyuna küçük bir adada başlıyorsunuz lobby gibi düşünebilirsiniz ve genellikle çok ses oldugundan CTRL+T ile mute atabilirsiniz. 100 kişi olduğunda veya süre bittiğinde asıl oyun başlıyor.

Adaya bir uçak tarafından bırakılıyorsunuz, Atlayacağınız yeri kendiniz seçiyorsunuz elbette.Dikkkat edin herkesin atladğı yerlere atlamayın!
Peki yere indikden sonra? Sonrası tamamen cümbüş, Binaları tek tek dolaşıp silah,pala vb gibi kesici aletler,zırh vb. şeyleri bulara savaşa hazırlanıyorsunuz.
Eşya bulma olayı gerçekten çok detaylı olmuş. Silahların dürbünlerinden tutun griplere kadar bir çok şeyi bulabiliyorsunuz. Tabii hızlı olmakta fayda var Red Zone ve Çember beklemez!
Genellikle Silahların yanında az da olsa bulduğunuz silah uygun mermi de buluyorsunuz ama şansızsanız bazen mermi de olmuyor değil.

Biraz taktik vermek gerekise, açtığınız bütün kapıları kapatın! Bu çok önemli düşman sizin orada olduğunuzu bilmemesi lazım yoksa sizi gafil avlayabilir ve bir diğer önemli husus ise oyunun sesini açmanızda yarar var.
Oyunda silahlara nazaran yer araçlarıda mevcut, tabii onlarıda bulmak zorundasınız!

Yazıyı bitirmeden önce  oyunun yapımcıları bize güzel haberi verdi. Oyunda mod desteği olacak ve oyuncular kendi modları yapabilecekler!

Author Onvious
Published
Views 945

Comments

No Comments

Leave a Reply

Son Yorumlar

  Recent Posts

  Twitter

  Battlefield 1 sunucularını EA kiralayacak – Türk Oyun Portalı: turkoyunportali.com/battlefield-1-…
  Battlefield 1 sunucularını EA kiralayacak – Türk Oyun Portalı: turkoyunportali.com/battlefield-1-…
  Site Tanıtım: @YouTube aracılığıyla youtu.be/kmz50VND0Yg?a

  Giriş

  Username:

  Password:


  Lost password?

  No Banner to display

  google reklam